Wątróbkowe ciastka dla psów.

ciastka watrobkowe dla psa

Dzisiaj przygotowałam ciastka dla psów z wątróbką. Wątróbka ma bardzo wiele wartości odżywczych jest bardzo dobrym źródłem białka, witamin jak witamina A, witaminy z grupy B, a także dobrze przyswajalnego żelaza.  Chude mięso wątróbka jest doskonałym źródłem białka, ze wszystkimi ważnymi aminokwasami. Może słyszeliście, że wątróbki nie powinno się jeść, ponieważ gromadzi toksyny z całego organizmu jednak to mit. Wątroba jest organem, który oczyszcza organizm ze związków szkodliwych i następnie kieruje je do wydalenia ale nie jest  magazynem szkodliwych produktów przemiany materii. Polecam zaopatrzyć się w wątróbkę ze zwierząt utrzymywanych w dobrych warunkach , kur wolnowybiegowych karmionych dobrym pokarmem.

Składniki

  • 400 gram wątróbki drobiowej (możecie wybrać inną)
  • dwa jajka
  • 1/4 szklanki oleju rzepakowego
  • pół pęczka pietruszki
  • 700 gram mąki ryżowej

Przygotowanie

Wrzucamy wątróbką, jajka, olej i pietruszkę do blendera i blendujemy na gładką masę.

cistka wątróbkowe dla psa

Następnie przelewamy wszystko do miski i dodajemy mąkę. Wyrabiamy ciasto, wałkujemy i wycinamy ciastka. Ja wrzuciłam ciasto do formy z silikonowej w kształcie piesków i powstały psie ciastka mi kojarzące się z misiami Haribo :)

ciasteczka watrobkowe dla psa

 Ciastka pieczemy w zależności od grubości ciastek 20-30 minut w temperaturze 170`C.

Na zdjęciu poniżej asystentka fotografa  czeka, aż skończę robić zdjęcia a eksponaty będzie można zjeść :)

Zanim zdecydujesz się karmić zwierzę własnoręcznie przygotowanym pokarmem obowiązkowo przeczytaj artykuł „Czy domowe jedzenie dla naszego pupila to dobry pomysł?.”  Podawanie źle zbilansowanego posiłku może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Sprawdź czy składniki, które podajesz nie zaszkodzą twojemu pupilowi. „Produkty szkodliwe”.

Pamiętaj, że karmiąc zwierzę zbilansowanym pokarmem dodatki typu psie smakołyki, ciasteczka itp. nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki posiłku.

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy z zakresu żywienia skontaktuj się ze specjalistą, który ustali dietę dostosowaną do potrzeb twojego zwierzęcia.

Katarzyna Gryglewska

lekarz weterynarii, behawiorysta, inż. zootechniki