Muffinki z jagodami.

Dziś rano zobaczyłam, że mam sporo bananów już bardzo dojrzałych i koniecznie trzeba coś  z nimi zrobić . Wybierałam się dzisiaj w odwiedziny do rodziców, siostry i naszych zwierzaków więc postanowiłam zrobić łatwe i szybkie w przygotowaniu muffiniki z jagodami, oczywiście w wersji zdatnej do spożycia dla naszych psiaków.

Składniki

  • 3 bardzo dojrzałe banany
  • 2 jajka
  • 125 ml oleju rzepakowego (kokosowego)
  • 250 g mąki (ja dałam trochę pszennej, trochej jakglanej i kokosowej)
  • 2 łyżki miodu (opcjonalnie)
  • 1 łyżeczka sody
  • 50 g jagód lub innych owoców

Przygotowanie

Banany wrzucamy do miski i  blendujemy lub rozgniatamy widelcem na gładką masę i odstawiamy na bok. Do drugiej miski wbijamy jajka dolewamy olej, dodajemy miód i ubijamy. Składniki suche czyli mąkę, i sodę przygotowane w osobnym naczyniu dodajemy do ubitych jajek z olejem. Następnie dalej mieszamy i dodając mus bananowy. Na końcu dodajemy jagody i łyżką lekko mieszamy. Nakładamy do foremek wyłożonych papilotkami lub silikonowych form. Ponieważ uwzględniłam również nasze psiaki w muffinkowej uczcie to wrzuciłam trochę ciasta do formy w psie łapki.

muffinki z jagodami

Pieczemy około 20 minut w 200 stopniach (do suchego patyczka).

muffinki z jagodami

Zanim zdecydujesz się karmić zwierzę własnoręcznie przygotowanym pokarmem obowiązkowo przeczytaj artykuł „Czy domowe jedzenie dla naszego pupila to dobry pomysł?.”  Podawanie źle zbilansowanego posiłku może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Sprawdź czy składniki, które podajesz nie zaszkodzą twojemu pupilowi. „Produkty szkodliwe”.

Pamiętaj, że karmiąc zwierzę zbilansowanym pokarmem dodatki typu psie smakołyki, ciasteczka itp. nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki posiłku.

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy z zakresu żywienia skontaktuj się ze specjalistą, który ustali dietę dostosowaną do potrzeb twojego zwierzęcia.

Katarzyna Gryglewska

lekarz weterynarii, behawiorysta, inż. zootechniki