Naturalne ciastka bananowo-marchewkowe

Przepis ten można stosować jako bazę, można np. zamienić marchewkę na jabłko

Składniki 

  • 2 1/2 szklanki mąki pszennej
  • 1/2 szklanki mąki kukurydzianej
  • 1 pęczek startej świeżej marchewki ( lub 1 drobno posiekane lub starte jabłko)
  • 2-3 świeże banany
  • 1 jajko
  • 1/3 szklanki oleju roślinnego
  • 1/2 szklanki zimnej wody

Przygotowanie 

Połącz suche składniki (mąkę pszenną i kukurydzianą ). Przygotuj w miseczce startą marchewkę ( lub jabłko). Wrzuć do blendera i rozdrobnij banany, olej roślinny i jajko. Do suchych składników wrzuć startą marchewkę (lub jabłko),następnie wylej zawartość z blendera i zacznij wyrabiać ciasto dodając po trochu zimną wodę, aż uzyskasz odpowiednią konsystencję. Rozwałkuj ciasto i wycinaj z niego dowolne kształty przy pomocy foremek .

Można również włożyć do foremek silikonowych i zrobić „mini psie muffinki „

Piecz około 35 minut w temperaturze 180 stopni. Po upieczeniu wyłącz piekarnik i pozostaw ciasteczka wewnątrz jeszcze 30-45 minut, aż ostygną.

Pięknie zapakowane mogą stanowić prezent .

Bon Appétit dla waszych zwierzaków.

Zanim zdecydujesz się karmić zwierzę własnoręcznie przygotowanym pokarmem obowiązkowo przeczytaj artykuł „Czy domowe jedzenie dla naszego pupila to dobry pomysł?.”  Podawanie źle zbilansowanego posiłku może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Sprawdź czy składniki, które podajesz nie zaszkodzą twojemu pupilowi. „Produkty szkodliwe”.

Pamiętaj, że karmiąc zwierzę zbilansowanym pokarmem dodatki typu psie smakołyki, ciasteczka itp. nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki posiłku.

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy z zakresu żywienia skontaktuj się ze specjalistą, który ustali dietę dostosowaną do potrzeb twojego zwierzęcia.

Katarzyna Gryglewska

lekarz weterynarii, behawiorysta, inż. zootechniki