Pyszne ciastka z kaszy jaglanej

Składniki

  • 500 g kaszy jaglanej po ugotowaniu na sypko tj. ok 3/4 szklanki przed ugotowaniem
  • 3  banany
  • 150 g wiórków kokosowych
  • Około 500 g mąki orkiszowej (może być inna np. jaglana)
  • imbir lub cynamon

Przygotowanie

Kaszę, banany i wiórki kokosowe oraz w zależności od preferencji odrobinę imbiru lub cynamonu wrzucamy do miski i rozdrabniamy blenderem na gładką masę. Ja podzieliłam ilość ciasta na dwie porcje i  do jednej dodałam cynamon – kosteczki z cynamonem a do drugiej imbir – pieski z imbirem. Następnie dosypujemy mąkę i zagniatamy ciasto w kulę. Wałujemy ciasto na grubość około 4 mm i wycinamy wykrojnikiem ciasteczka. Wykładamy na blaszce wyłożonej papierem lub matą silikonową do pieczenia i pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30 – 35 minut.

Zanim zdecydujesz się karmić zwierzę własnoręcznie przygotowanym pokarmem obowiązkowo przeczytaj artykuł „Czy domowe jedzenie dla naszego pupila to dobry pomysł?.”  Podawanie źle zbilansowanego posiłku może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Sprawdź czy składniki, które podajesz nie zaszkodzą twojemu pupilowi. „Produkty szkodliwe”.

Pamiętaj, że karmiąc zwierzę zbilansowanym pokarmem dodatki typu psie smakołyki, ciasteczka itp. nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki posiłku.

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy z zakresu żywienia skontaktuj się ze specjalistą, który ustali dietę dostosowaną do potrzeb twojego zwierzęcia.

Katarzyna Gryglewska

lekarz weterynarii, behawiorysta, inż. zootechniki