Urodzinowe ciastka dla psa.
Dzisiaj przepis na wykonanie ciastek urodzinowych dla psa. 30 sierpnia moja Iris skończyła rok i z tej okazji przygotowałam ciacha dla Iris i Rossi.
Ciastka przypominają tarteletki. Mają kruchy spód , „masę ” z puree ziemniaczanego i na końcu są warzywa i owoce.
Kruchy spód do psich „tarteletek”
Składniki
- 1 puszka tuńczyka w kawałkach w oleju
- 1 jajko
- 300 g mąki najlepiej orkiszowej (może być pszenna jeśli zwierzę nie ma alergii )
- 1/4 szklanki kefiru (maślanki lub jogurtu bio – używam produktów nie zawierających w składzie mleka w proszku )
- W wersji dla psów: pietruszka (może być bazylia lub liście selera )
- W wersji dla kotów : szczypta kocimiętki
Przygotowanie
Wszystkie składniki mokre (tuńczyka w oleju, kefir, jajko ) oraz pietruszkę (w wersji dla kotów kocimiętkę) wrzucam do blendera i rozdrabniam na gładką masę. Do miski wsypuję mąkę i następnie wlewam wszystkie pozostałe składniki . Wyrabiamy ciasto , uformowane w kulę wkładamy na godzinę do lodówki. Wyjmujemy ciasto, wałkujemy na grubość około 0,5 cm, wycinamy wykrojnikami ciastka. Pieczemy około. 15 20 minut w temperaturze 180 stopni, aż ciasteczka się przyrumienią.(ja piekę na termoobiegu , jeśli pieczecie na innej opcji i ciastka są grube mogą wymagać dłuższego czasu pieczenia).
Możecie wykorzystać do wykonania tarteletek również inne przepisy na kruche ciastka . Koniecznie zajrzyjcie do przepisów tutaj
Po upieczeniu kruchych spodów i ich ostygnięciu nałożyłam puree z ziemniaków i przyozdobiłam ciastka marchewką, brzoskwiniami oraz natką pietruszki.
Dziewczyny były zachwycone.
Decydując się karmić zwierzę własnoręcznie przygotowanym pokarmem przeczytaj artykuł „Czy domowe jedzenie dla naszego pupila to dobry pomysł?.” Sprawdź czy podawane składniki, nie zaszkodzą twojemu pupilowi. „Produkty szkodliwe”. Karmiąc zwierzę zbilansowanym pokarmem dodatki typu psie smakołyki nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki posiłku.
Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy z zakresu żywienia skontaktuj się ze specjalistą, który ustali dietę dostosowaną do potrzeb twojego zwierzęcia, źle zbilansowany posiłek może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.
Katarzyna Gryglewska
lekarz weterynarii, behawiorysta, inż. zootechnikia
Zostaw komentarz