Iris – Alderaan World in My Eyes.

Iris Alderaan World in My Eyes border collie

Uważam, że „ życie bez psa to nie życie „ – myślę, że każdy kto ma psa zgadza się ze mną. Rok temu odeszli za tęczowy most   członkowie naszej rodziny 28 października 2019 roku moja borerka Cherie – Alderaan Ma Cherie i 6 dni później jej przyjaciel kot Hugo. Zawsze będziemy mieć ich w pamięci i sercach.

Zachęcam do przeczytania mojego artykułu „Czy psy i koty cierpią z podou odejścia swojego zwierzęcego przyjaciela? „

Po roku życia bez psa mam nowego członka rodziny, nasz kolejny mokrynosek –  Iris imię rodowodowe  Alderaan World in My Eyes.

Iris Alderaan World in My Eyes border collie

 Iris urodziła się 30 sierpnia 2020 roku w hodowli Alderaan border collie.

Iris Alderaan World in My Eyes border collie
Iris Alderaan World in My Eyes border collie

Rodzice Iris to piękna Gina Alderaan FOR ME i przystojny Glenbala Royal Knight – Sandor .

Pradziadek Iris to biało rudy  Jessomine AUSSIE MERLOT – Bowie, który był dziadkiem mojej Cherie .

Może ktoś z was pomyśli, że to głupie ale chciałam aby mój kolejny pies miał chociaż trochę genów wspólnych z moją ukochaną Cherie dlatego wytrwale czekałam na szczeniaczka po Ginie, która nawet wizualnie przypomina mi moją Cherie.

 Alderaan border collie

Udało się. Miałam ogromne szczęście ponieważ na 6 szczeniaczków urodziła się tylko jedna dziewczynka – i jak tu nie wierzyć w przeznaczenie ?

 Alderaan border collie

Imię Iris wybrałam nieprzypadkowo. Iris (Irys) to w języku łacińskim tęcza,  w mitologii greckiej to bogini i uosobienie tęczy, posłanka bogów , która potrafiła rozpinać łuk siedmiobarwny (tęczę) łączący Niebo z Ziemią – bogów z ludźmi. Wierzę, że Cherie cieszy się widząc pod moją opieką Iris i czuwa nad nami. Na cześć bogini Iris kwiaty otrzymały  nazwę Irysy . Ja na Iris mówię również Irysek. Irysy to piękne kwiaty a także cukierki.  Czyż nie jest słodka jak cukierek ?

 Alderaan border collie
 Alderaan border collie

Iris mieszka ze mną od miesiąca i mogę powiedzieć, że to bardzo mądra, zaradna , pewna siebie dziewczynka. Wszystkiego się szybko uczy, nie boi się poznawać świat, otoczenie, ludzi, nowe zwierzęta, dźwięki. Z całą pewnością na jej wspaniały charakter ma wpływ pochodzenie i to, że hodowla Alderaan to według mnie wzorcowa hodowla prowadzona przez ludzi z pasją do tej rasy. Iwona i Paweł dbają zarówno o zdrowie psów fizyczne jak i psychiczne, wszystkie psiaki mają wszystkie możliwe badania zdrowotne, prowadzona jest profilaktyka , szczeniaki są odpowiednio socjalizowane . Psy mają nawet swoją łąkę i stado owiec ponieważ w tej hodowli stawia się zarówno na piękny wygląd psów, zdrowie ale także dba o to aby nie zanikły umiejętności psów tej rasy , do której zostały stworzone czyli zaganiania owiec

 Iris to taki nakolankowy border. Jest wielkim przytulaskiem. Kiedy siadam na podłodze zawsze przynosi zabawkę i wskakuje mi na kolana – póki co jest taka mała, że  się na nich mieści. Widać, że lubi być blisko mnie. To jeszcze malutki piesek, ale ma wielkie serce , może to nie przypadek, że ma nawet nos w kształcie serca.

Iris Alderaan World in My Eyes border collie

Ten mały piesek wniósł wiele radości do całej naszej rodziny. Rossi okazuje się, że jest wspaniałą ciocią . Kiedyś moje Cherie wychowywała małą Rossi,a dziś Rossi bawi i uczy małą Iris.

Iris Alderaan World in My Eyes border collie

Mam nadzieję, że będziecie śledzić nasze losy na profilach społecznościowych a my będziemy  dzielić się z wami nie tylko zdjęciami, relacjami z naszego życia ale także wiedzą.