Zupa krem z dyni i soczewicy – podziel się z psem.

Pisałam już o wielu zaletach spożywania dyni zarówno przez nas jak i przez nasze psiaki. Dynia jest bogatą w błonnik żywnością, która zawiera ważne witaminy i minerały, takie jak witaminy A, E i C oraz potas i żelazo. Puree z dyni warto przechowywać jako „lek” w apteczce pierwszej pomocy.  Dostępna jest cały rok w formie konserwowanej ale lepiej zrobić sammeu puree i zamrozić.  Jak przygotować purée  z dyni pisałam w przepisie na psie dyniowe ciasteczka. Zupę krem z dynii przygotowałam na obiad dla rodziny ale jej skład skomponowałam tak, że spokojnie kilka łyżek mogłam podać naszym psiakom.

Co potrzebujemy?

Składniki

  • jedna średniej wielkości dynia z której przygotowujemy purée
  • 200 g ugotowanej soczewicy
  • 3/4 szklanki mleka kokosowego
  • cynamon
  • miód

Przygotowanie

Wszystkie składniki łączymy i blendujemy na gładką masę, jeśli jest zbyt gęsta dodajemy wodę, podgrzewamy doprowadzając do wrzenia i wyłączamy. Można posypać pestkami dyni lub grzankami.

Pamiętajcie że soczewica ma działanie wzdymające i że zawsze należy o nowych produktów przyzywczajać psiaka stopniowo.

Cherie oczekuje na obiad.

border collie

Zanim zdecydujesz się karmić zwierzę własnoręcznie przygotowanym pokarmem obowiązkowo przeczytaj artykuł „Czy domowe jedzenie dla naszego pupila to dobry pomysł?.”  Podawanie źle zbilansowanego posiłku może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Sprawdź czy składniki, które podajesz nie zaszkodzą twojemu pupilowi. „Produkty szkodliwe”.

Pamiętaj, że karmiąc zwierzę zbilansowanym pokarmem dodatki typu psie smakołyki, ciasteczka itp. nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki posiłku.

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy z zakresu żywienia skontaktuj się ze specjalistą, który ustali dietę dostosowaną do potrzeb twojego zwierzęcia.

Katarzyna Gryglewska

lekarz weterynarii, behawiorysta, inż. zootechniki