Cardmaking – kartki wielkanocne.

cardmaking

Mamy już wiosnę a za kilka dni święta Wielkanocne podczas których składamy sobie życzenia. Ja oczywiście tradycyjnie zabrałam się za zrobienie kilku kartek wiosennych, które można wręczyć, wysłać bliskim osobom z życzeniami świątecznymi. Myślę, że żaden sms, mail, kartka mailowa nie zastąpi własnoręcznie przygotowanej kartki z życzeniami. Moi znajomi czekają na te kartki każdego roku więc.. do dzieła.

Co potrzebujemy ?

Zaczynamy od wyboru papieru i bazy kartkowej. Przeszukałam moją kolekcję papierów i wybrałam kilka w wesołych wiosennych kolorach.

cardmaking papier

Oczywiście potrzebujemy gilotynę do cięcia papieru, taśmy dwustronnie klejące, pistolet do kleju, postanowiłam również wykorzystać rafię dekoracyjną – zrobiłam z niej gniazdka na jajka.

cardmaking akcesoria

Do wycinania poszczególnych elementów wykorzystałam wykrojniki , maszynkę Sizzix Big Shot oraz dziurkacze.

cardmaking Sizzix

W sklepie Pepco  znalazłam serwetkami jednorazowe do ciastek, a w Carrefour wpadły mi w oko jajka ze styropianu, które przecięłam na pół i umocowałam na kartkach przy pomocy pistoletu z klejem.

serwetki do cardmaking
jajka ze stryopianu do cardmaking

Oczywiście kartki wiosenne nie mogą obyć się bez kwiatów.

cardmaking kwiaty

Poszczególne etapy mocowania elementów prześledzić można tutaj gdzie przygotowując kartkę urodzinową pokazałam wam krok po kroku jak powstaje moja praca.

Mam nadzieję, że moje  pomysły na łatwe do wykonania kartki zachęcą was do smodzielnego wykonania własnych kartek.