Wielkanocny cardmaking .

Z kilka dni Wielkanoc w tym roku z całą pewnością będzie inna niż w poprzednich latach. Świat opanowała pandemia kornawirusa SARS-CoV-2 dlatego większość ludzi przebywa w domach dbając o zdrowie swoja a także bliskich osób, nie odwiedzamy rodzin, nie pomagamy w przygotowaniach. Spędzanie wielu godzin w domu może być bardzo trudne dla wielu z nas myślę, że aby sobie poradzić z tą sytuacją warto znaleźć sobie zajęcie, które sprawi nam radość, zrekalsuje, pozwoli przestać myśleć o epidemii przynajmniej na jakiś czas. Polecam np. poczytać książki,  ale także warto zająć się rękodziełami znajdziecie na moim blogu wiele pomysłów na wykonanie różnych rzeczy  w kategorii rękodzieła.

Dzisiaj przygotowałam jak co roku kartki świąteczne. Nie możemy odwiedzić naszych bliskich ale możemy wysłać im kartkę, własnoręcznie wykonaną.

cardmaking akcesoria

Do wykonania kartek możemy wykorzystać wiele rzeczy, które nam „zalegają ” w szufladach od guzików po koronki, różne  papierki , wstążki… Tutaj możecie zobaczyć moje wcześniejsze pomysły na kartki wielkanocne.

Moje tegoroczne pomysły na kartki wielkanocne.

kartka wielkanocna cardmaking
kartka wielkanocna cardmaking
kartka wielkanocna cardmaking
kartka wielkanocna cardmaking
kartka wielkanocna cardmaking

Nie będę omawiać szczegółowo wykonania każdej kartki ale powiem wam jak wykonałam najbardziej pracochłonną kartkę, ponieważ wykorzystałam tam według mnie ciekawe materiały.

kartka wielkanocna cardmaking

Właśnie dzięki tamu, że wykonywanie kartek wymaga wyobraźni jest dla mnie tak bardzo interesujący. Zanim zaczniemy robić kartkę musimy usiąść i pomyśleć jakimi materiałami dysponujemy, w jakiej tonacji kolorystycznej ma być kartka, dla kogo przeznaczona , czy nasz odborca to dzieck czy starsza osoba lubiąca prowansalskie klimaty … . Czasami kilka dni w głowie sobie układam co chcę zrobić z materiałów, które mam i następnie wykonuję kartkę.

kartka wielkanocna cardmaking

Wykonanie kartek zaczyna od wybrania papieru, który mocuję na bazie kartkowej przy pomocy albo taśmy dwustronnie klejącej albo przyszywam maszyną do szycia.

Przyczytajcie koniecznie artykuł „Papier w moich pracach”

W mojej pracy wykorzystałam stemple.

cardmaking stemple

Stemple mocuje się na płytkę plastikową, następnie tuszuje. Wybrałam tusz Dew Drop Memento ponieważ podczas kolorowania nie rozmazuje się. To jeden z moich ulubionych tuszy.

tusz memento cardmaking

Stemple wykorzystałam do zrobienia dodatkowego wzoru na papierze – koguta, kury i napisu La Provance. Przy pomocy stempli możemy sami tworzyć ozdobne papiery, czy wzroty bezpośrednio na bazie kartkowej.

cardmaking kartka prowansalska

Stemple  z postaciami z Alicji w Krainie Czarów wykorzystałam do kolejnej kartki. Zostały poklorowane przy pomocy kredek akwarelowych , pędzla wodnego, w niektórych miejscach użyłam markerów , borkatu, ołówka.

kredki akwarelowe wodne

Chciałam aby kartka była bajkowa, trójwymiarowa, dlatego umocowalam elementy przy pomocy taśmy dwustronnie klejącej piankowej. Dodałam różne drobiazgi jak mini cytrynka i jabłko na talerzyku, który niesie króliczek, gdzieniegdzie widać ważkę. Wykorzystałam tutaj gumki fimo do stylizacji paznokci, które kiedyś kupiłam z myślą do wykorzystania na kartkach, a  nie do ozdabiania paznokci, ponieważ moje jako lekarza mają dlugość maksymalnie 2 2mm ;). Te gumi są urocze.

gumki fimo do stylizacji paznokci

Zieloną aksamitną „trawę” wykonałam przy pomocy pistoletu z klejem i pudru dający wrażenie aksamitu.

aksamit w proszku

Na końcu jeszcze ostatnie dodatki, kwiaty, motylki. Uwielbiam drobne kwiatki wyglądające jak wrzos zrobione z barwionego mchu.

kwiaty z mchu cardmaking

Myślę, że całość prezentuje się całkiem dobrze, a wam jak się podobają moje pomysły na kartki ?

kartka wielkanocna