Jak zrobić kalndarz?

Każdy z nas ma każdego dnia wiele obowiązków, pracujemy, planujemy wakacje oraz musimy pamiętać o wielu ważnych datach jak urodziny mamy, taty czy psa. Nieodzownymi narzędziami pomagającym nam uporządkować dzień, miesiąc czy rok jest kalendarz czy planer. Oczywiście możemy je kupić wszędzie ale chciałabym wam pokazać jak zrobić kalendarz samemu. Myślę, że każdy z was ma ulubione zdjęcia, które pokazują np. naszych milusińskich lub przypominają piękne chwile. Wspaniale jest zacząć dzień od kawy, zwierzaka obok i spojrzenia na zdjęcie w kalendarzu myśląc ” To był cudowny dzień” i z tym pozytywnym nastawieniem zacząć dzień.

kalendarz

Darmowy program do zrobienia fotokalendarza

Robienie kalendarza musimy zacząć od przygotowania poszczególnych stron. Możemy posłużyć się gotowymi szablonami zanlezionymi np. w programie Word ja w ten sposób przygotowałam mój kalendarz. Wstawiłam tylko zdjęcia i naniosłam dni świąteczne.

Kalendarz z psami

Można skorzystać z darmowej aplikacji Pically  , która pozwala wybrać dowolny szablon, dodać zdjęcia oraz wyróżnić daty w kalendarzu. Pically to bardzo przejrzysta aplikacja, która pod koniec naszej pracy generuje gotowy do druku plik PDF.

Teraz wystarczy tylko poszukać odpowiedni papier i wydrukować poszczególne strony kalendarza. Ja wybrałam biały, trochę grubszy papier i wydrukowałam na drukarce atramentowej.

Jak spiąć kartki kalendarza?

Wydrukowane kartki kalendarza możecie zbindować w każdym punkcie „Ksero ” lub własną bindownicą. Ja wykorzystałam do połączenia kartek bindownicę  The Cinch, którą można  zrobić 12 okrągłych dziurek, ale można też wyłączyć poszczególne (dziurkowanie co drugą, trzecią ). Ja wybrałam tylko kilka dziurek tak abym mogła umieścić część grzebietu Zutter pozawalającego na powieszenie kalendarza na ścianie.

Bindownica the Cinch
Bindownica the Cinch
kalendarz

Możecie do połaczenia kart kalendarza wykorzystać również różnego typu spinacze. tutaj wykorzystałam spinacz z dziurką na której można powiesić kalendarz,  ma on również magnes.

Myślę, że teraz każdy z was będzie potrafił z łatwością zrobić kalendarz ze swoimi ulubionymi zdjęciami . Może już robiliście sami kalendarze, albo polecacie jakąś ciekawą, darmową aplikację którą sprawdzilscie? Podzielcie się doświadczeniami w komentarzach