Ozdobny papier z papieru spożywczego.

Mamy jesień, za okanami szaro a dni są bardzo krótkie. Nie lubię tego okresu w roku. Moim sposobem na poprawienie sobie humoru są oczywiście rękodzieła  ale jeszcze większą przyjemność sprawia mi dawanie prezentów i to szczególnie od tak bez specjalnej okazji. Uśmiech obdarowanej osoby jest dla mnie czymś bezcennym. Zresztą tak samo cieszą mnie merdające ogonki i uśmiechnięte pyski moich psich przyjaciół kiedy otrzymuję ode mnie smakołyki. Myślę, że taka uśmiechnięta buzia i pysk potrafią rozjaśnić każdy pochmurny dzień.

Prezenty które robię staram się ładnie, oryginalnie zapakować stąd robię różne ozdobne opakowania, papiery, koperty, pudełka… Podczas ostatnich zakupów w domu handlowym szukałam jakiegoś ciekawego papieru miał być biały, prosty w zwierzaki. Niestety nie znalazłam papieru jaki chciałam ale będąc w markecie wpadłam na pomysł aby zrobić papier ozdobny ze zwykłego, białego papieru spożywczego.

Zaraz po przyjściu do domu poszukałam komplet stempli które kupiłam jakiś czas temu, plastikowe bloczki do których przykleja się stemple i oczywiście tusz.

ozdobny papier

Papier stopniowo rozwijałam i stemplowałam na jego szorstkiej stronie, starałam się w miarę równomiernie rozmieścić psiaki.

ozdobny papier

Należy pamiętać o tym, żeby po zakończeniu pracy dokładnie umyć stemple. Ja myję w wodzie z płynem do mycia naczyć.

A tak wygląda prezencik zapakowany w zrobiony przeze mnie papier.

ozdobny papier