Pieczone bataty z filetem z indyka – danie dla ciebie i psiaka.

Bataty to bardzo wartościowe warzywo zarówno w naszej diecie jak i w diecie naszych psów .

Przeczytaj koniecznie artykuł „Bataty w diecie psa „

Podzielę się dziś z wami przepisami na pieczone bataty , które możecie podać z mięsem ale także zrobić z nich pyszną wegańską sałatkę. Sałatkę zrobiłam według przepisu Jamiego Olivera.

Pieczone bataty z filetem z indyka – danie dla ciebie i psiaka

Składniki

  • 1 kg batatów
  • 2 łyżki oleju
  • gałązki świeżego tymianku, rozmarynu lub ziół suszonych

Przygotowanie

Piekarnik nagrzać do 220 stopni C. Bataty umyć, osuszyć i pokroić na kawałki np. wzdłuż na „frytki”, wysmarować oliwą i posypać posiekanymi listkami ziół ( jeśli chcecie zrobić babtaty dla siebie również to opruszcie solą i pieprzem, naszym pupilom nie podawajmy pipeprzu, posolić można ale bardzo małą ilością soli ). Wyłożyć na blachę do pieczenia i piec do miękkości przez około 20 minut (można sprawdzić widelcem).

Rossi żarłok już się nie może doczekać

Z pieczone bataty możecie również wykorzystać do zrobienia wegańskiej sałatki z batatów .

Sałatka z batatów .

salatka z batata

Składniki

  • bataty

  • pomidory

  • dymka

  • rukola

  • ser feta

  • czerowny ocet winny

Przygotowanie

Umyte całe bataty pieczemy ok. godzinę w piekarniku rozgrzanym do temp 180`C, aż zmiękną.

bataty dla psa

Po wyjęciu rozdrabniamy bataty i podajemy z sałatką z pomidorów, dymki, rukoli zmieszanych z oliwą z oliwek i odrobiną czerwonego octu winnego , doprawionych solą i pieprzem ,na końcu  dodajemy ser feta.

salatka z batatow

Zanim zdecydujesz się karmić zwierzę własnoręcznie przygotowanym pokarmem obowiązkowo przeczytaj artykuł „Czy domowe jedzenie dla naszego pupila to dobry pomysł?.”  Podawanie źle zbilansowanego posiłku może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Sprawdź czy składniki, które podajesz nie zaszkodzą twojemu pupilowi. „Produkty szkodliwe”.

Pamiętaj, że karmiąc zwierzę zbilansowanym pokarmem dodatki typu psie smakołyki, ciasteczka itp. nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki posiłku.

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy z zakresu żywienia skontaktuj się ze specjalistą, który ustali dietę dostosowaną do potrzeb twojego zwierzęcia.

Katarzyna Gryglewska

lekarz weterynarii, behawiorysta, inż. zootechniki