Poznaj sposoby na wykorzystanie słoiczków po jogurtach.

Statystyki dotyczące odpadów są przerażające możecie się z nimi zapoznać tutaj . Każdy z nas ma wpływ na ochronę środowiska. Warto na zakupych chodzić z własnymi torbami  a nie za każdym razem brać kolejną foliową torebkę, którą po wypakowaniu zakupów wyrzucamy a ona będzie rozkładać się w środowisku kilkadziesiąt lat. Uważam, że przemyśleć, też co kupujemy od jakości produktu po to w co jest opakowany np. szklany słoiczek łatwiej przetworzyć niż plastikowe opakowanie, można też go wykorzystać ponownie. Możecie znależć w sklepie jogurciki zapakowane w słoiczki. Jogurciki są pyszne a słoiczki śliczne i można je wykorzystać na wiele sposobów. Pokażę wam jak można ponownie wykorzystać słoiczki po jogurtach. Mam nadzieję, że jakiś pomysł spodoba wam się i go wykorzystacie.

Słoiczki jako naczynia na desery

Myślę, że warto słoiczki ponownie wykorzystać do podawania własnoręcznie przygotowanych musów, galaretek czy innych dań. Wystarczy dodać kilka drobiazgów jak charms, czy sznureczek i wasze danie będzie się pięknie prezentować na pikniku czy przyjęciu.

Tutaj „Bananowy mus” 

Mus czekoladowy z jagodami – uwielbiam go dlatego, mimo, że nie wolno go podawać zwierzakom to z wami chciałam się podzielić przepisem i znajdziecie go tutaj Słoiczki świetnie sie prezentują w różnych sceneriach.

Świeczniki

słoiczek po jogurcie

Wystarczy sznurek i kilka charmsów i mamy świąteczną dekorację. Charmsy kupiłam za kilka złotych na allegro.  Zobaczcie jak się moje słoiczki prezentują

Do wykonania tego świecznika wykorzystałam klej do decoupage ponieważ po wyschnięciu jest przezroczysty oraz blyszczące kryształki, które kupiłam w Ikea. Najpierw przy pomocy pędzla pokryłam słoiczki klejem a później obsypałam równomiernie kryształkami. Efekt zobaczcie sami . Polecam wam również księżkę nosem psa i herbatkę z suszonych owoców :)

Moje kolejna świąteczna wersja świeczników. Wykorzystałam koronkę, oraz zawieszkę na choinkę ze sklepu Home & You .  Wszystkie elementy przymocowałam przy pomocy pistoletu z klejem.

Śnieżna kula

Słoiczki możemy wykorzystać do zrobienia „śnieżnej kuli”. Wystarczy wyciąć z tektury koło do którego przyklejamy elementy. Ja przymocowałam guzik w kształcie renifera i kilka gałązek. Śnieżki zrobiłam z pomonów kreatywnych. Do słoiczka wsypałam mieszankę cukru i brokatu. Spód tektury pomalowałam klejem, dodatkowo musnęłam gałązki. Wsunęłam moją kompozycję do słoiczka i zakleiłam aby się cukier z brokatem nie wysypał. Szybko potrząsnęłam aby cukier przykleił się do dna oraz gałązek posmarowanych klejem. Spód obwiązałam sznureczkiem. Do kokardy przymocowałam ozdobnego bradsa i … . Efekt zobaczcie sami.

Obiecuję, że każdym kolejny pomysłem podzielę się z wami. Jeśli któryś z moich pomysłów wam się spodobał i sami wykonaliście podzielcie się opinią. Może macie inne pomysły? Napiszcie o tym w komentarzach?