Świąteczne kartki – cardmaking.

Od wielu lat z okazji świąt Bożego Narodzenia samodzielnie wykonuję świąteczne kartki (cardmaking), na które moi znajomi czekają i już je wręcz kolekcjonują . W tym roku również przygotowałam kilka kartek. Chciałabym się z wami podzielić moimi pomysłami, może również będzieci mieli ochotę np. może z dziećmi samodzielnie coś zrobić i podarować bliskiej osobie. Myślę, że przedmioty wykonane samodzielnie są wręcz magiczne.

Co potrzebujemy?

 • bazę kartkową (kartki z kopertami)
 • papiery ozdobne
 • nożyczki
 • gilotynę do cięcia papieru
 • akcesoria z pasamterii – guziki, koraliki, wstążki
 • maszynę do szycia
 • taśmy klejące
 • stemple, tusze, bloczek do mocowania silikonowych stempli
 • akcesoria do kolorowania obrazków jak markery, kredki akwarelowe i pędzel wodny

Możesz wykorzystać wszystko co ci przyjdzie do głowy, tutaj nie ma ograniczeń, puść wodze fantazji i baw sie dobrze.

świąteczne kartki

Kartki, które widzicie wykonałam tak aby przypominały stronę z baśni.

 1. Zaczęłam od wyboru odpowiednich papierów zarówno bazy jak i papieru ozdobnego.
 2. Papier ozdobny przymocowałam do bazy przyszywając maszyną do szycia .
 3. Następnie aby kartke miała charakter baśniowy skserowałam strony z książki pisanej gotykiem – kupiłam ją kiedyś za złotówkę na allegro.
 4. Ilustrację wykonałam wykorzystując stemple z kolekcji Sarah Kay .
 5. Obrazek pokolorowałam markerami, kredkami akrylowymi i pędzlem wodnym oraz specjalnymi tuszami do kolorowania stempli Whispers Strokes Dual Tipped Permanent Markers
cardmaking
 • Chciałam aby papier wyglądał na stary więc podniszczyłam jego brzegi, oraz pobrudziłam fusami od kawy. „Stronę książki” przymocowałam do papieru ozdobnego przy pomocy cieńkiej taśmy dwustronnie klejącej.
 • Na końcu zawiązałąm sznurek i przymocowałam za pomocą pistoletu z klejem ozdobnego bradsa.
świąteczne kartki - cardmaking

Kolejne katki wykonałam podobnie wykorzystując moje ulubione stemple Penny black, czy znane już wam stemple z psami , papiery ozdobne lub wytłoczyłam w kartonie wzór śnieżek przy pomocy maszynki Sizzix. Kulki śniegowe zrobiłam z pomponów kreatywnych, przymocowałam je pistoletem z klejem. Do mocowania papierów wykorzystałam taśmy dwustronnie klejące lub przyszywałam maszyną do szycia. Zachęcam was do obejrzenia wykonania kartki urodzinowej z kotem, gdzie pokazuję szczegółowo techniki mocowania papierów. Zima kojarzy mi się z lśniącym w słońcu śniegiem więc aby dodać błysku moim kartkom wykorzystałam różne rodzaje brokatów – brokaty w kleju lub sybkie, którymi posypywałam np. klej aplikowany pistoletem. Taki uzyskałam efekt końcowy.

Dzisiaj większość osób składa życzenia świąteczne jeśli nie osobiście przy świątecznym stole to telefonicznie, smsami bądź drogą mailową. Wysyłanie kartek to już rzadkość. Osobiście uwielbiam otrzymywać kartki ale jeszcze większą sprawia mi własnoręczne wykonanie i wysłanie kartki z życzeniami a wy jaką formę składania życzeń preferujecie? Wysyłacie kartki, smsy ..?