Jak zrobić krem chroniący psie łapy ?

krem do psich lap

Psie łapy są narażone na działanie wielu czynników środowiskowych od rozgrzanego asfaltu latem po środki chemiczne i sól rozsypaną na ulicach zimą w czasie mrozów. Każdego roku zimą przychodzą do mnie opiekunowie psiaków i pokazują łapki swoich pupili. Psy maja popękane poduszki, czasem wręcz rany, dodatkowo wylizują łapy co prowadzi do dalszych uszkodzeń. Po każdym spacerze trzeba psie łapy dokładnie opłukać, oczyścić z piasku. Warto zabezpieczać opuszki stosując specjalne kremy ochronne można kupić gotowe w sklepach ale warto zrobić samemu krem z wosku pszczelego i olejów. Podaję wam sprawdzony przeze mnie przepis.

Co potrzebujemy :

  • wosk pszczeli 45 gram
  • 3 łyżki oleju kokosowego
  • 2 łyżki oleju z nagietka
  • 2 łyżki oleju z avocado
  • dwa naczynia : jedno do wody, drugie do rozpuszczenia wosku z olejami
  • pudełka na krem (można wykorzystać pudełka, puszki po zużytych kremach, mydłach )
krem do psich lap

Ja wykorzystałam plastikowy pojemnik oraz piękną puszkę po mydle prosto z Prowansji. Zwracałam uwagę na to aby pojemnik był na tyle duży abym mogła bezpośrednio wsunąć psią łapę i opuszkami potrzeć po powierzchni  tak aby krem wchłaniał się bezpośrednio w opuszki.

Przygotowanie

Wrzucamy wosk, olej kokosowy, olej z nagietka i olej z awokado do naczynka, które wstawiamy do garnka z wrzącą wodą i na takiej łaźni wodnej czekamy aż się nam wszystko rozpuści.

krem do lap dla psow

Po rozpuszczeniu wosk z olejami przelewamy do naszych pojemniczków na krem.

krem do psich lap

W ten sposób możecie wykorzystać różne opakowania po mydłach, kremach a wasz psiak będzie miał ochronę łap przed szkodliwymi substancjami. Pięknie zapakowany krem możecie podarować w prezencie jakiemuś miłośnikowi psów.

krem do psich lap
krem do lap

Mam nadzieję, że wypróbujecie ten przepis na krem do psich łapek i podzielicie się swoimi opiniami w komentarzach.